افتتاح بزرگترین خط تولید پنل‌های خورشیدی کشور

به گزارش روابط عمومی شرکت مانا انرژی پاک؛

رئیس جمهور و وزیر نیرو همزمان با ورود به شهرستان خمین در استان مرکزی، قبل از عزیمت به سمت مصلی این شهر از توانمندی‌ متخصصان داخلی در زمینه ساخت قطعات و تجهیزات نیروگاه‌های خورشیدی بازدید کردند، شرکت مانا انرژی پاک با هدف تولید ویفر سلول و پنل خورشیدی و همچنین نصب و بهره‌برداری از نیروگاه‌های خورشیدی در سال 1397 تاسیس و در ناحیه صنعتی شهید سعیدی واقع در استان مرکزی فعالیت‌ خود را آغاز کرده است.

“آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی” در ادامه برنامه‌های بیست و نهمین سفر استانی دولت مردمی به استان مرکزی با حضور در مجتمع «مانا انرژی پاک» بزرگترین خط تولید پنل‌های خورشیدی کشور را افتتاح کرد.

کارخانه تولید ویفر سیلیکونی با ظرفیت تولید 1500 مگاوات ویفر سیلیکونی از سال 1398 کار خود را در سطح زیربنایی بیشتر از 65 هزار متر مربع فضای صنعتی و اداری آغاز کرده و این کارخانه ظرفیت تولید سالانه500 مگاوات پنل خورشیدی را دارد.

این واحد صنعتی نماد خنثی سازی تحریم ها است و این کارخانه در مقابل تحریم هایی که می‌خواهند از دستیابی ایران اسلامی به تکنولوژی جلوگیری کند، توانسته با همت و تلاش تجهیزات پنل خورشیدی با کیفیت تولید کند.

این شرکت خصوصی همچنین در حال ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی(مزرعه خورشیدی) کشور با ظرفیت تولید سالانه 100 مگاوات برق در شهرستان محلات استان مرکزی است.


“واحد روابط عمومی شرکت مانا انرژی پاک”